Kiedy otwarto-komórkowa

PIANKA POLIURETANOWA OTWARTOKOMÓRKOWA

potocznie zwana miękką lub lekką gęstość około 8 kg/m3 używana najczęściej do:

- izolacji termicznej i akustycznej poddasz (zamiast izolacji tradycyjnej),

- izolacji termicznej i akustycznej stropów i podłóg,

- izolacji akustycznej ścian działowych w budynkach.

najpopularniejszym zastosowaniem pianki otwartokomórkowej jest ocieplenie dachów budynków mieszkalnych od strony wewnętrznej. Aplikacja pianki na membrane , folie , deski, jak również płyt OSB wypelni   szczelnie każdą  pustkę i zakamarek eliminując w ten sposób powstawanie mostków termicznych. Izolacja natryskow pianą jest bezpieczna - piana jest materiałem paroprzepuszczalnym.

TECHNOLOGIA


Natrysk pianki poliuretanowej otwarto-komórkowej  nanosimy się bezpośrednio na wewnętrzną stronę dachu. W ciągu 3-5 sekund zwiększa swą objętość do 120 razy, tworząc miękką warstwę ciepłej, szczelnej i elastycznej piany termicznej. Wypełniającej nawet najmniejsze szczeliny i trudno dostępne miejsca jak łączenia które są niemożliwe do ocieplenia metodami tradycyjnymi. Gwarantuje szczelność izolacji poprzez eliminacje mostków termicznych. Tak natryśnięta pianka jest gotowa do pokrycia np. płytą gipsowo-kartonową. Dzięki swojej strukturze otwartych komórek zapewnia ona oddychanie przegrody , nie powoduję zawilgocenia więźby.
 

Czy pianka jest bezpieczna?

tak , pianką posiada wszystkie certyfikaty i deklaracje wraz z potwierdzonymi badaniami - zresztą pianką wypełnia się również inne elementy materace poliuretanowe, wypelnienia samochodowe i uzywana w budownictwie jako niezastąpiony element prac wykończeniowych * montaż okien , rur itp.

ZALETY OCIELPENIA PIANKĄ OTWARTOKOMÓRKOWĄ :


Szczelność – technologia natrysku pozwala na wyeliminowanie łączeń w izolacji, a tym samym mostków termicznych poprzez wypełnienie wszystkich szczelin i pustych przestrzeni. Ograniczone zostają straty ciepła zimą, a latem pomieszczenia są chronione przed nadmiernym przegrzewaniem się.

Oszczędność – koszty energii w stosunku do izolacji tradycyjnej mogą być niższe nawet o 50% co w znaczący sposób poprawia sprawność energetyczną budynków, dostrzeganą w comiesięcznych, niższych kosztach utrzymania obiektów.

Trwałość – po aplikacji pianka staje się materiałem niezmiennym i zachowuje swoje właściwości. Nie utlenia się, nie kurczy, nie opada.

Lekkość – zmniejszenie obciążenia konstrukcji dachów, ścian i równoczesne jej wzmocnienie, usztywnienie połaci wpływa na poprawę w przypadku nawałnicy czy gradu.

Akustyka – struktura otwartych komórek sprawia, że izolacja posiada doskonałe właściwości tłumienia dźwięków. Komfort mieszkania w takim domu.

Paroprzepuszczalność – również dzięki otwartym komórkom budynek jak i konstrukcja dachu przepuszcza paręwodną co zapewnia bardzo dobrą jakość powietrza.
 
Ekologia i bezpieczeństwo – pianka jest materiałem bezzapachowym, nie pyli, a w czasie użytkowania nie ma emisji jakichkolwiek szkodliwych substancji. Jest odporna na pleśnie i grzyby. Nie wywołuje reakcji alergicznych u ludzi i zwierząt. Bądź eco.
 
Samogasnąca – (klasa E), a w konstrukcji z płytą g-k klasa B-s1, d0 lub zabezpieczona płytami klasa F
 
Łatwość i szybkość wykonania – brak ograniczeń instalacyjnych w konstrukcjach o skomplikowanych kształtach oraz szybkość wykonania, nawet do kilkuset m2 dziennie.
Szukaj