Ocieplanie strychu pianką

 

 Poddasze w domu może być różnie zagospodarowane. Większość osób jednak stara się go zamienić na pomieszczenia użytkowe np. mieszkalne lub strych. Bez względu na to, jak będzie ono wykorzystywane, należy je zabezpieczyć warstwą izolacyjną, aby uniknąć strat ciepła. Ocieplenie strychu pianką okazuje się pod tym względem najskuteczniejsze. 

Dlaczego warto dobrze ocieplić strych?

Ocieplenie poddasza jest niezwykle ważne nawet wtedy, gdy przestrzeń ta nie jest przeznaczona na cele mieszkalne. To właśnie tędy ucieka najwięcej ciepła z budynku, co jest związane z podstawowymi prawami fizyki. Mówią one o tym, że ciepłe powietrze ze względu na swoją małą gęstość zawsze unosi się do góry. Nietrudno więc sobie wyobrazić, że przez nieszczelne poddasze powietrze to po prostu ucieknie na zewnątrz. Szacuje się, że tą drogą traci się nawet 25% ciepła z budynku, co przekłada się potem na większe zużycie energii do jego ogrzania. 

Nowoczesne ocieplenie strychu pianką

 
 Ocieplenie strychu pianką
 
Aby zatrzymać ciepło wewnątrz budynku, a jednocześnie nie dopuścić do przedostawania się zimnego powietrza z zewnątrz, należy nałożyć na strop i ewentualnie także ściany strychu warstwę izolacyjną. Najlepiej taką, która jest trwała i zapewnia najwyższy stopień izolacyjności. Właśnie takimi cechami odznacza się nowoczesna pianka PUR, która nakładana metodą natryskową doskonale wypełnia wszystkie, nawet najmniejsze szczeliny. Pod względem szczelności pianka w wielu przypadkach wygrywa z wełną mineralną, ale to nie jest jej jedyna zaleta. Piankę cechuje również paroprzepuszczalność, właściwości wygłuszające i wreszcie trwałość, dużo lepsza niż popularnego styropianu.
 
 
Szukaj