Ocieplanie stropu pianką

Pianka jako najlepszy sposób na ocieplenie stropu


Izolacja stropu jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na energooszczędność całego budynku, zwłaszcza gdy tuż nad nim lub pod nim znajdują się pomieszczenia mieszkalne. Brak odpowiedniej izolacji stropu może doprowadzić do znacznych strat ciepła, co przekłada się potem na wyższe rachunki za ogrzewanie. Pod tym względem szczególnie warto ocieplić strop znajdujący się pomiędzy mieszkaniem a strychem, a także strop nad piwnicą. Ocieplanie stropu pianką okazuje się w tym przypadku najskuteczniejsze, a także najłatwiejsze do wykonania. 

Izolacja stropu metodą natryskową – wybór pianki

Izolację przy pomocy pianki można wykonać na wiele sposobów, jednak najbardziej korzystnym, bo zabezpieczającym przed stratami ciepła oraz ewentualną wilgocią, jest wybór pianki zamkniętokomórkowej aplikowanej na wylewkę. 
Jeśli z kolei zabezpieczamy jętki i zależy nam na dobrze wykonanym ociepleniu, to w szczeliny natryskujemy pianką otwartokomórkową, która jednocześnie stanowi doskonałą izolację akustyczną. Izolacja zależy tak naprawdę od konstrukcji budynku i dobierana jest zawsze indywidualnie pod każdego klienta (dotyczy to również grubości izolacji).

Ocieplenie stropu pianką – zalety rozwiązania

Decydując się na nowoczesne ocieplanie stropu pianką, zyskuje się szereg korzyści. Przede wszystkim metoda natryskowa pozwala na bardzo szybkie i precyzyjne wykonanie izolacji. W przypadku stropów zawierających elementy instalacji elektrycznej metoda ta sprawdza się dużo lepiej niż tradycyjne sposoby wykorzystujące wełnę mineralną lub styropian, ponieważ eliminuje ryzyko powstania mostków termicznych. W zależności od podłoża można wykonać wyłącznie ocieplenie stropu pianką, jak też wykorzystać jej właściwości wygłuszające.
 
 
ocieplanie stropu pianką
Szukaj